Ga naar hoofdinhoudGa naar navigatie
Meer ontdekkenOver onsContactWerken bij
Inloggen
MapGear Logo
ActueelOver MapGearWerken bij
InloggenContact
MapGear, ook bekend van GeoAppsGeoApps
GeoApps Logo
Apps
Oplossingen
Platform
Over ons
Abonnementen
Advies krijgen
GeoApps Logo

GeoApps is het toonaangevende softwareplatform voor GIS-toepassingen en ruimtelijke data, waarmee organisaties datagedreven beslissingen kunnen nemen.

Oplossingen

  • Beleid & Ruimte
  • Infrastructuur
  • Vastgoed & Beheer
  • Milieu & Klimaat
  • Energietransitie
  • Veiligheid & Risico
  • GIS & GEO Consultancy

Producten

  • GeoApps
  • Oplossingen
  • Duurzaamheidskaart
  • MapServices
  • TouchTable
  • Adviesgesprek
  • Platform

Apps

  • Viewer
  • Dashboard
  • Fieldwork
  • MapTour
  • PraatMee
  • Maatwerk
  • QGIS-plugin

Voor wie?

  • Gemeenten
  • Provincies
  • Omgevingsdiensten
  • Ingenieursbureaus
  • Aannemers
  • Veiligheidsregio's
  • Waterschappen

Platform

  • Integraties
  • Documentatie
  • GIS Lexicon
  • Systeemstatus
  • Changelog
  • Support
  • Abonnementen

Bedrijf

  • Over ons
  • Vacatures
  • Contact
  • Partners
  • Nieuws & Blog
  • Evenementen
  • Klantcases

Up-to-date blijven?

Abonneer u op onze nieuwsbrief en ontvang de laatste updates over onze producten en diensten. U kunt zich op elk moment afmelden.

Houd ook onze socials in de gaten

Blijf verbonden via onze sociale mediakanalen en ontvang de laatste updates over onze producten en diensten.

Kwaliteit & vertrouwen

MapGear is ISO 9001 en ISO 27001 gecertificeerd en voldoet aan de hoogste kwaliteits- en veiligheidsnormen voor onze producten en diensten.

ISO 9001 Certificering
ISO 27001 Certificering
QGIS Membership 2026
© 2026 MapGear B.V. Alle rechten voorbehouden.
Algemene voorwaardenPrivacybeleidDuurzaamheidsverklaring
14 jaar MapGear: geodata toegankelijk en bruikbaar maken | GeoApps Blog
Featured image for 14 jaar MapGear!
Bekijk alle posts
📸 Featured
Nieuws

14 jaar MapGear!

MapGear bestaat 14 jaar. Wat in Zwolle begon met een simpel idee — geodata en kaarten toegankelijk maken voor iedereen — is uitgegroeid tot een team van zo’n 15 collega’s dat vanuit Deventer werkt aan GIS- en geo-oplossingen voor organisaties in heel Nederland.

11 september 2026
MapGear
2 min

Van Zwolle naar Deventer

14 jaar geleden begon MapGear met de overtuiging dat geografische informatie niet ingewikkeld hoeft te zijn.

Wat destijds begon in Zwolle (je moet ergens beginnen 😉), groeide uit tot een team van zo’n 15 collega’s in het mooie(re) Deventer. Vanuit de Gasfabriek werken we dagelijks aan digitale geo-oplossingen voor gemeenten, provincies, waterschappen, omgevingsdiensten en adviesbureaus.

In die 14 jaar is er veel veranderd. De technologie werd beter, de hoeveelheid beschikbare geodata groeide en de ruimtelijke vraagstukken van onze opdrachtgevers werden steeds complexer.

GIS en geodata begrijpelijk maken

In de afgelopen jaren ontwikkelden we uiteenlopende toepassingen voor het visualiseren, analyseren en delen van geografische informatie.

Denk aan online kaartviewers, GIS-applicaties, dashboards, dataportalen, participatie-apps, interactieve tafels en duurzaamheidskaarten.

Verschillende toepassingen voor verschillende organisaties, maar steeds met hetzelfde uitgangspunt: geodata begrijpelijk, toegankelijk en bruikbaar maken.

Geo-oplossingen voor overheden en organisaties

Onze oplossingen worden onder andere gebruikt door gemeenten, provincies, waterschappen, omgevingsdiensten en adviesbureaus.

Daarbij gaat het niet alleen om het bouwen van een kaart of applicatie. Het gaat om het toegankelijk maken van ruimtelijke informatie, zodat medewerkers, beleidsmakers, inwoners en andere betrokkenen er daadwerkelijk mee kunnen werken.

GIS en geodata spelen inmiddels een belangrijke rol binnen thema’s zoals ruimtelijke ordening, duurzaamheid, infrastructuur, participatie en de leefomgeving.

Uiteindelijk draait het om mensen

Technologie vormt een belangrijk onderdeel van ons werk, maar uiteindelijk draait het niet alleen om techniek.

Achter ieder project staan collega’s, opdrachtgevers en partners die samenwerken aan ruimtelijke vraagstukken en nieuwe ideeën. Juist dat samenspel heeft MapGear de afgelopen 14 jaar gevormd.

Dank aan iedereen die daar onderdeel van is geweest.

Op naar de volgende 14 jaar!

Na 14 jaar blijven we doen waar MapGear voor is opgericht: geografische informatie toegankelijk maken en organisaties helpen om meer uit hun geodata te halen.

Met nieuwe technologie, nieuwe toepassingen en ongetwijfeld genoeg nieuwe ruimtelijke vraagstukken om aan te werken.

Op naar de volgende 14 jaar!

Bekijk alle postsDemo aanvragen

Gerelateerde posts

Ontdek meer inzichten en verhalen die u kunnen helpen

Zaaksystemen op de kaart: de innovatie van OMWB en Rx.Mission

Zaaksystemen op de kaart: de innovatie van OMWB en Rx.Mission

Zaaksystemen bevatten waardevolle locatiegegevens, maar blijven vaak onbenut met betrekking tot GIS/GEO. Ontdek hoe de Omgevingsdienst Midden- en West-Brabant (OMWB) werkt met één centraal geografisch overzicht door haar Rx.Mission datasets geografisch te ontsluiten met GeoApps.

10 augustus 2026Lees meer
GIS: het onbenutte potentieel in procesversnelling

GIS: het onbenutte potentieel in procesversnelling

Veel organisaties gebruiken GIS nog vooral als kaart, terwijl de echte waarde zit in procesversnelling. Door ruimtelijke data direct te koppelen aan besluitvorming, uitvoering en samenwerking ontstaat meer inzicht, minder vertraging en snellere actie. In deze blog leest u hoe GIS complexe processen versnelt.

4 juni 2026Lees meer
Gemeente Zeist gaat aan de slag met GeoApps!

Gemeente Zeist gaat aan de slag met GeoApps!

Gemeente Zeist is gestart met de implementatie van GeoApps als nieuwe GIS-omgeving. Na een aanbestedingstraject werken we nu samen aan een schaalbare en beheersbare geo-infrastructuur die aansluit op de bestaande IT-omgeving.

16 april 2026Lees meer
NIEUW | MapServices: onze catalogus, tooling & hosting van geodata

NIEUW | MapServices: onze catalogus, tooling & hosting van geodata

Nieuw van GeoApps: we breiden onze MapServices uit tot een volwaardig platform voor geodata, GIS-tooling, hosting en meer.

16 april 2026Lees meer
PraatMee & Innobrix ontwikkelen immersieve participatie-aanpak voor stedelijke ontwikkeling

PraatMee & Innobrix ontwikkelen immersieve participatie-aanpak voor stedelijke ontwikkeling

PraatMee (MapGear B.V.) ontvangt samen met Innobrix subsidie binnen de CIIIC Innovation Impact Challenge (IX in stedelijke ontwikkeling) van het RVO, in samenwerking met de gemeenten Amsterdam en Almere.

20 maart 2026Lees meer
PraatMee, de ideale participatietool om bewoners bij ruimtelijke projecten te betrekken

PraatMee, de ideale participatietool om bewoners bij ruimtelijke projecten te betrekken

De PraatMee-applicatie is dé ideale participatietool om inwoners te betrekken bij ruimtelijke projecten. Vanuit huis of tijdens bewonersavonden kunnen mensen hun mening delen en zo bijdragen aan betere plannen, zoals bij het project Vlot en Veilig fietsen.

30 september 2025Lees meer

Klaar om te beginnen?

Sluit u aan bij duizenden gebruikers die GeoApps al gebruiken om hun ruimtelijke data workflows te transformeren.

Demo aanvragen
GeoApps Viewer
Gasfabriek project
MapGear team office
Laatst bijgewerkt: 14 september 2026